Zielony obiadek niemowlęcia- kurczak z jarmużem

Według tabeli wprowadzania warzyw do diety dziecka, jarmuż można podawać po ukończeniu 8. miesiąca życia. Robię to z przyjemnością, ponieważ jarmuż rośnie w moim ogródku :) A mi rośnie serce, gdy wychodzę w kapciach, zrywam coś dla mojego Synka, a on to je ze smakiem i na zdrowie ;)

Jarmuż można mrozić po zblanszowaniu, dlatego nie musi się zmarnować, gdy kupicie całą główkę ;)

Składniki:

  • ok. 50g piersi z kurczaka
  • 3-4 liście jarmużu (wielkości dłoni)
  • łyżka zielonego świeżego lub mrożonego groszku (absolutnie nie konserwowego ;) )
  • kawałek obranej cukinii
  • pół małego ziemniaka
  • opcjonalnie: koperek, majeranek, bazylia, oregano

Pierś wrzucam do jakiś 2 szklanek wody i wstawiam na gaz. W tym samym czasie myję i pozbawiam jarmuż twardej łodygi. Kroję i wrzucam do kurczaka. Gotuję na małym ogniu około 15 minut. Po tym czasie wrzucam pozostałe warzywa i gotuję jeszcze około 15 minut. Wyjmuję kurczaka, kroję drobno, wrzucam do kubka razem z ugotowanymi warzywami (bez wody) i blenduję. Smacznego wszystkim Małym Szkrabom!

rozszerzanie diety bez mm

Pragnę podkreślić, że szanuję styl wychowywania innych rodziców. Jeśli uważasz, że za wcześnie na któryś z powyższych produktów- nie podawaj tego swojemu dziecku. Nie podawaj również wtedy, jeśli nie przetestowałaś ich oddzielnie pod względem przyswajania przez organizm dziecka (alergie).

1 komentarz do Zielony obiadek niemowlęcia- kurczak z jarmużem

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>